در این مقاله قصد داریم در مورد یک موضوع و یک قانون بسیار مهم صحبت کنیم و آن قانون جذب است. قانون جذب چیست ؟ چطور میتوان از این قانون استفاده کرد و به نتایج خوبی رسید؟ ( این مقاله در تاریخ ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۷ به روز گردیده است )

قانون جذب چیست ؟

قانون جذب یا law of attraction به‌طور ساده بیان می‌کند که روی هر موضوعی تمرکز کنید، آن را به سمت خود جذب می‌کنید این قانون بدون در نظر گرفتن سن، جنسیت، تحصیلات، محل زندگی و  اعتقادات مذهبی عمل می‌کند.
همه ما توانایی استفاده از این قانون را داریم، قانون جذب از قدرت ذهن افراد استفاده می‌کند و هر آنچه در ذهن به‌صورت افکار می‌گذرد را به واقعت تبدیل می‌کند.

قانون جذب چیست

قانون جذب چیست در یک نگاه

آیا تابه‌حال از این جمله استفاده کرده‌اید که : کاش یک‌چیز دیگر از خدا خواسته بودم ؟

آیا تابه‌حال پیش‌آمده است که دنبال موردی یا چیز خاصی می‌گشتید و ناگهان آن را به شما دادند؟

آیا دقت کرده‌ای: گاهی اوقات به فرد خاصی فکر می‌کردید و آن شخص را ناگهان در خیابان می‌بینید یا به شما تلفن می‌زند؟

همه این‌ها تاییدی بر وجود قانون جذب در زندگی شما هستند.

ما همواره در زندگی خود در حال جذب یکسری اتفاقات و شرایط هستیم. به این دلیل که هر لحظه توجه ما روی یک موضوعی قرار میگیرد و بر اساس قانون جذب همان موضوع در زندگی ما گسترش پیدا می کند.

قانون جذب چیست به بیان ساده

قانون جذب می‌گوید : من هر موضوعی که توجه، تمرکز و انرژی خودم را معطوف آن کنم، آن را به سوی زندگی خود جذب می‌کنم.

مولوی در مثنوی معنوی در دفتر دوم می‌گوید :

در جهان هر چیز چیزی جذب کرد

گرم گرمی را کشید و سرد سرد

قسم باطل باطلان را می‌کشند

باقیان از باقیان هم سرخوش‌اند

ناریان مر ناریان را جاذب‌اند

نوریان مر نوریان را طالب‌اند

تمام موارد و چیز‌هایی که وارد زندگی افراد می‌شود توسط خود افراد  و با استفاده از قانون جذب وارد زندگی آن‌ها شده است. هر چیزی که در ذهن خود دارید زمانی که روی آن تمرکز می‌کنید باعث می‌شوید که آن فکر تبدیل به واقعیت شود.
قانون جذب برای همه افراد صادق است، اما اکثر افراد به‌صورت آگاهانه یا ناآگاهانه به مواردی که دوست ندارند توجه میکنند. و با این کار افراد به جهان اعلام می‌کنند که بیشتر از این اتفاق را می‌خواهند.

قانون جذب چیست

 

فرکانس مثبت و منفی

اگر میخواهید بدانید دقیقا قانون جذب چیست – باید فرکانس ها را بشناسید.

کلمه فرکانس از کلمه ارتعاش می‌آید. در دنیا فقط دو نوع ارتعاش وجود دارد یکی مثبت(+) و دیگری منفی(-). هر فکر و احساسی که داشته باشید یک فرکانس از خود منتشر می‌کنید.
هر واژه، هر صحبت و در کل همه کلمات دارای احساس هستند به این معنا که هر کلمه دارای فرکانس مخصوص خودش است. ما همیشه و همواره در حال ارسال فرکانس مثبت یا منفی هستیم. درواقع انتشار فرکانس هیچ‌وقت قطع نمی‌شود. در ادامه به بعضی از این کلمات اشاره خواهیم کرد.

مثبت : عشق، فراوانی، راحتی، اعتمادبه‌نفس، هیجان،  لذت

منفی: ناامنی، تنهایی، استرس، ناراحتی، خشم، آزار

شما در همه حال زندگی خود در حال ارسال فرکانس هستید، همیشه در حال تجربه یک احساس هستید که این احساس می‌تواند یک فرکانس مثبت یا منفی به جهان ارسال کند و جهان هستی همواره با فرکانسی که ارسال می‌کنید در ارتباط است و در حال تقویت حس مثبت یا منفی شماست.

به‌عنوان‌مثال : زمانی که فردی از خواب بیدار می‌شود و احساس کسلی و کلافه بودن دارد،
این احساس یک فرکانس منفی به جهان ارسال می‌کند و تا زمانی که در این احساس باشد قانون جذب در حال تقویت این فرکانس است و فرد در حال جذب اتفاقاتی است که احساسات منفی بیشتری دارد.

به این ترتیب زمانی که از تخت بیرون می‌آید پایش به‌جایی گیر می‌کند و زخمی می‌شود،
به ترافیک برخورد می کند،
مشتری‌اش قرارش را لغو می‌کند و اتفاقات و احساسات بد پشت سرهم برایش رخ می‌دهد.

یا مثالی دیگر: فروشنده‌ای پس از یک فروش خوب خوشحال و دارای احساس فوق‌العاده‌ای از فروش خود است
این شخص در حال ارسال فرکانس مثبت به جهان است و باعث می‌شود که قانون جذب احساسات مثبت بیشتری را به سمت این شخص ارسال کند و فرد بلافاصله فروش دیگری ، اتفاقات خوب بیشتری را تجربه می‌کند.

حال که شما میدانید قانون جذب چیست متوجه خواهید شد که در هر دو این مثال‌ها قانون  به‌صورت کامل فعال بوده و عمل کرده و در هر شرایطی فقط احساسات شما را تقویت می‌کند حال آنکه احساس شما مثبت باشد یا منفی.

 

جذب ناخودآگاه

بسیاری از افراد از من سوال میپرسند که قانون جذب چیست ؟
و بعد از اینکه من پاسخ را به آنها میدهم میگویند من همیشه حالم بد نیست پس چرا همیشه اتفاقات بد به صورت مکرر و پشت سر هم برایم رخ میدهد؟ پاسخ من به این سوال این است – جذب ناخودآگاه

اجازه بدید مثالی را بررسی کنیم : زمانی که کیف پول خود را باز می‌کنید و در آن پول نمی‌بینید،
ناخودآگاه شما به‌صورت خودکار فرکانس‌هایی منفی از قبیل کمبود پول، ترس یا فرکانس‌های منفی دیگری را ارسال می‌کند ، هرچند شما منظوری نداشته باشید اما قانون جذب بر اساس فرکانس‌هایی که شما ارسال می‌کنید چه به‌صورت آگاهانه یا ناخودآگاه عمل می‌کند.

قانون جذب نمی‌داند که دلیل این فرکانس ارسالی شما چه بوده است، فقط آن را تقویت می‌کند و دوباره به زندگی شما برمی‌گرداند.

 

 

قانون جذب چیست بالاخره ؟ یا چه چیزی نیست ؟

قانون جذب به معنای تنبلی و تلاش نکردن نیست. یکسری از افراد برداشت اشتباهی از قانون جذب داشته‌اند، آن‌ها فکر می‌کنند که باید در گوشه‌ای نشسته و فقط فکر کنند و کائنات از آسمان برای آن‌ها خواسته‌شان را می‌فرستند.

درصورتی‌که شخصی که میداند قانن جذب چست ،
نگران اتفاقات و مشکلات مسیر نیست آن‌ها شجاعانه وارد مسیر می‌شوند و مطمئن هستند که خداوند و کائنات او را در مسیر رسیدن به اهداف همراهی خواهند کرد.

آنها به اینکه کائنات چگونه شرایط رسیدن را برای او فراهم می‌کنند کاری ندارد،
اصلاً به مفهوم “چگونگی” فکر نمی‌کند و فقط باقدرت تمام و هر آنچه دارد، وارد عمل می‌شود و با تمام وجود مسیر را ادامه می‌دهد و مطمئن هست که نیروهایی او را همراهی خواهند کرد.

قانون جذب به معنای بیکاری و نشستن در کنجی و انتظار رسیدن به ثروت و خواسته‌های بزرگ نیست، این مفهوم را افراد تنبل که همیشه به دنبال مسیر‌هایی هستند که بدون انجام دادن تلاشی به اهداف خود برسند ساخته‌اند.

در حقیقت عزیزانی که میداند قانون جذب چیست ، با تکیه ‌بر این قانون وارد مسیر می‌شود و فیلتری در ذهن خود می‌گذارد که افکار منفی و مزاحم مانعی در مسیر رسیدن او نشوند.

قانون جذب چیست ؟

چگونه از قانون جذب استفاده کنیم ؟

قانون جذب یکی از مهم‌ترین قوانین جهان هستی است که از ابتدا بوده و تا انتها جهان هم خواهد بود،
اما تعداد کمی از افراد از قدرت و تاثیر این قانون بر زندگی خودآگاه هستند، دلیل هم مشخص است آنها به طور دقیق تمی دانند که قانون جذب چیست .

ما به‌ عنوان یک انسان مانند یک آهنربا زنده همواره در حال ارسال افکار و فرکانس به جهان هستی هستیم و مشابه آن را مجدد دریافت و جذب می‌کنیم.

اما متأسفانه بسیاری از افراد، قدرت این قانون را درک نکرده و کنترل ذهن خود را رها کرده و در اکثر موارد افکار ناراحت‌کننده و غمگین و ناخوشایند از ذهن آن‌ها عبور می‌کند و این باعث می‌شود که مشابه و هم‌جنس همان را در زندگی خود دریافت کنند.

 

چرا چیزهایی که نمی‌خواهید را جذب می‌کنید

لطفا به برج میلاد در تهران فکر نکنید.

می‌دانم که در حال حاضر در حال فکر کردن به برج میلاد هستید.
وقتی از افعال منفی استفاده می‌کنید درواقع شما دارید آن‌ها را به ذهن و زندگی خود وارد می‌کنید.

به‌طور مثال اگر به شما بگویم که به دریا فکر نکنید مطمئناً فوراً به دریا فکر می‌کنید، با این‌وجود که از انجام دادن این کار نهی شده‌اید.

جملاتی وجود دارند که باعث می‌شود توجه و تمرکز شما معطوف چیزهایی شود که شما «نمی‌خواهید».

آیا تابه‌حال از این عبارات استفاده کردید ؟

عصبانی نشو

نگران نباش

سیگار نکشید

درب محکم نبند

نترس

دیر نکن

و….

قانون جذب آنچه را که شما نمی‌خواهید را متوجه می‌شود.
وقتی از جمله‌ای که در آن افعال منفی به‌کاربرده‌اید استفاده می‌کنید درواقع دارید توجه و انرژی خود را معطوف چیزی می‌کنید که نمی‌خواهید.

برای استفاده از این قانون مهم و تأثیرگذار در زندگی باید آگاهانه تمرکز خود را روی مواردی که خواهان آن‌ها هستیم قرار دهیم نه چیز‌هایی که نمی‌خواهیم
چراکه اساس این قانون برای پایه جذب است نه دفع؛
یعنی زمانی که شما می‌گویید: « من بی‌پولی را نمی‌خواهم » جهان و کائنات فقط مفهوم بی‌پولی را درک کرده و آن را به سمت زندگی شما ارسال می‌کنند، در وقع شما بی‌پولی بیشتری را جذب می‌کنید.

قانون جذب چیست

در این مواقع باید چه کنم؟

درزمانی که از این افعال منفی استفاده می‌کنید از خود بپرسید
« خب من چه می‌خواهم» بعد از آن جملات مثبت را بیان کنید.

به‌طور مثال :

نترس ( خب من چه می‌خواهم)   –>  آرام باش

دیر نکن ( خب من چه می‌خواهم)   –>  وقت‌شناس باش

درب را محکم نبند ( خب من چه می‌خواهم)  –>  درب را آرام ببند

 

ما در این مقاله به مفهوم قانون جذب پرداختیم، اینکه قانون جذب چیست ، چطور عمل میکند؟ چطور فعالش کنیم؟
و چرا نتایج بدی در زندگی خود میگیریم و در ادامه قصد داریم تمریناتی را ارائه کنیم که به شما کمک میکند از این قانون بهترین استفاده را ببرید.

تمرینات مقاله قانون جذب چیست :

۱- خواسته‌های خود را دقیق مشخص کنید.

۲- تمام تمرکز و توجه خود را روی خواسته‌های خود قرار دهید.

۳- در زمانیکه از افعال منفی استفاده کردید از جمله «خب من چه میخواهم» استفاده کنید.

۴- هر زمان که افکار مزاحم سراغ شما آمد.
با یادآوری خواسته‌ها دوباره خود را در مسیر رسیدن به اهداف قرار دهید.

 

۷ دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • سلام من تصور یه کاری رو میکردم با اون شرایطی که میخواستم یه کاری پیدا شد و من واسه مصاحبه رفتم ولی حدود یه ماهه که جواب ندادن برام دعا کنید این کار برام جور بشه با حقوقم میخوام کلاس زبان برم

  پاسخ
 • کاظم بازحوضی
  ۳۱ ,شهریور, ۱۳۹۵ ۱۹:۴۰

  سلام الان باخودم فکرکردم که چند هفته‌ای که درکلاس شرکت کردم هرکاری که عهد کنم تمام کنم تمام شد حتی خیلی سریعتر واقعا خواستن توانستن است ویک خوشحالی دیگه که دختر دومم جشن شکوفهاداشت شادی شگفت انگیزی تو منزل بود

  پاسخ
 • مسعود رستکار مقدم باغستانی
  ۳۰ ,شهریور, ۱۳۹۵ ۰۷:۱۳

  سلام.ممنون از مقاله قانون جذب،من امروز پشت چراغ قرمز ایستاده بودم،یک لحظه به فکرخریدهام افتادم،خیلی حس خوبی داشتم، انگار اونهارو دارم .

  پاسخ
 • سلام تجربه ای که دارم زیاد هست ولی اخرین موردش اینه که من همیشه میخواستم خدا به من کار بده که دنبال کارخلاف نروم وسرم به کارم باشه وپولی هم در بیارم یک جرقه ای ۶ سال پیش به ذهنم خور دیگر کارنخواستم فقط پول خواستم والان الحمدالله پول بیشتری دستم میاد وبیکاری من هم زیاد
  واقعا به قانون جذب ایمان بیارید دوستان
  موفق باشید

  پاسخ
 • سلام به دوستان واستادگرامی
  مطالبی که در مورد قانون جذب گفتین بسیار عالی وواقعیت هست چون من تقریبا دوسال پیش کتابی در این مورد خواندم وباگذشته خود مرور کردم که واقعا هرانچه خواسته بودم بدست اورده بودم
  ولی متاسفانه درست نخواسته بودم باید نگرش ونوع خواسته خود را اصلاح کنیم که بعد ازچندوقته دیگه که به ان میرسیم افسوس نخوریم چرا درست فکر نکرده بودم ودرست نخواسته بودم
  من واقعا ایمان دارم به گفته های اقای برجی چون تجربه کردم
  با تشکر ببخشید طولانی شد

  پاسخ
 • ام البنین صادقی
  ۲۸ ,شهریور, ۱۳۹۵ ۱۷:۳۵

  سلام قانون جذب یکسال پیش برای من مشکلی رو حل کرد من تو اون ماه به پول احتیاج داشتم که اگه اون پول نمیرسید من به اون خاسته ای که داشتم نمیرسیدم یه قرعه کشی شرکت کرده بودم ماهی ۱۰۰میدادم تا حدود ۴یا ۵سالی طول میکشید هر ماه قرعه کشی بود ۲سال گزشت به من نیفتاد ولی اون ماه من خیلی احتیاج داشتم یه حسی به من میگف این ماه میفته با خودم میگفتم باید این ماه بیفته همش تو فکرش بودم روزای نزدیک قرعه کشی به یقین رسیدم که این ماه پول مال منه شب خابیدم تو خابم دیدم به اون خاسته ای که پول برای اون لازم داشتم رسیدم یهو از خاب بیدار شدم گفتم مطمینم پول قرعه کشی این ماه مال منه راحت خابیدم عصر همون روز خبر دادن پول به من افتاده قبل از اینکه خبر بدن انقد یقین داشتم با خودم راجب اینکه دستی پول رو بگیرم یا بگم به کارتم بریزن فکر میکردم من اون روز کاملا ارام بودم

  پاسخ
 • سلام از مقاله خوب و عالی شما استفاده کردم خیلی خوب جمله را بیان میکنید لط فن یک دوره قانون جزب برگزار کنید تا همه استفاده کنن

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.