یک سوال مهم

چرا همیشه اول رابطه عاطفی قشنگه ولی هر چی جلو تر میره ارتباط سرد تر میشه؟

آقای ایمان برجی در این ویدیو دقیقا به این سوال به صورت مفصل پاسخ میدهند

 

مدت زمان: ۹ دقیقه    نوع فایل: تصویری    حجم فایل: ۴۸ مگابایت    دانلود

 

مدت زمان: ۹ دقیقه    نوع فایل: صوتی    حجم فایل: ۸ مگابایت    دانلود

متن ویدیو

به نام خدا سلام خدمت شما دوست عزیز

من ایمان برجی هستم و خیلی خوشحالم که در این ویدیو با شما صحبت میکنم

میخواهم  در مورد یکی از پرتکرار ترین سوالات در حوزه روابط توضیحی خدمت شما ارائه کنم

خیلی از افراد سوال میپرسند که چرا ما اوایل رابطه و آشنایی مون خیلی ارتباطمون قشنگ تر بود خوشحال تر بودیم و شادتر بودیم

ولی هرچقدر که گذشت باعث شد که ما رابطمون سردتر بشه، مشکلاتمون بیشتر بشه. خب چکار باید بکنیم که دوباره مثل روزهای اول اینقدر خوشحال و شاد باشیم؟

این جمله رو خیلی اها میشنوید حتی فردی که تازه ازدواج کرده اغلب اطرافیان بهش میگویند که حالا اولش هست بزارید یکم برید لو به مشکلات بر می خورید

و میخواهم بگویم که چکار بکنیم تا رابطمون هر روز و هر سال مثل همون روز ها اول قشنگ باشه.

اصلا بزارید باهم بررسی بکنیم که اون رز های ابتدایی که یک ارتباطی شکل میگیره بین دختر و پسر چه اتفاقاتی میوفته که در اون لحظات همیشه شاد و خندان و خوشحال هستند.

موضوع اینجاست که اولا وارد یک فضای و ارتباط جدید میشوند و در ابتدای کار چه دختر چه پسر تمام تجهشون فقط و فقط  روی ویژگی های مثبت اون فرد مقابل هست.

میدونید که ما در جهانی زندگی میکنیم که توجهات ما اتفاقات رو جذب میکنه و اگر کمی با من آشنا باشید یا کتاب من رو ( کروکی خواسته ) خونده باشید یا یکسری فایل های دیگه ای رو از من دیده باشید بارها در مورد این موضوع صحبت کردم که ما هر لحظه به هر موضوعی که توجه میکنیم اون موضوع در زندگی ما گسترش پیدا می کند.

موضوع اینجاست که در ابتدای ارتباط غالبا افراد تمام توجهشون روی + اون فرد مقابل هست. و ویژگی های منفی اش رو غالبا نمی بینند یا اگر هم میبینند به شکلی که دوست دارند و مطلوب هست میبینند. و این باعث میشه که در ابتدای کار حس خوبی نسبت به همدیگر داشته باشند. ارتباط شون قشنگ تر باشه و خوشحال تر بتونند ادامه بدهند

اما مشکل و اتفاق اصلی زمانیکه ایجاد میشه که چند وقت از ارتباط میگذرد مغز ما عادت میکند به اون ویژگی های خوب و یکی از مشکلاتی که افراد دارند این هست که به شدت و خیلی سریع به شرایط مطلوب عادت میکنند و فکر میکنند این یک چیز کاملا طبیعی هست و باید باشد و دیگر براشون جذابیتی ندارد .

مثال میزنم شما وقتی گوشی موبایل یا ماشین میخرید چند روز اول یا هته اول خیلی ذوق دارید مراقب هستید که یک وقت جایی نخورد ضربه نخورد اما چند وقت که میگذرد خیلی عادی می شود گوشی پرت میکنیم یک سمت یا با ماشین خیلی متفاوت تر رانندگی می کنیم.

چرا چون دیگه اون جذابیت اولیه رو برامون نداره، ما باید کاری انجام دهیم وقتی که رابطمون ادامه پیدا کرد و چند مدت گذشت سعی کنیم باز هم توجهمون رو روی  اون ویژگی های مثبت فرد قرار دهیم و نزاریم که اون جذابیت از بین برود . و تبدیل به یک روند عادی بشود براتون .

مثلا خوش لباس بودن، خوش صحبت بودن، خوش تیپ بودن روز های اول خیلی برای ما قشنگ و جذاب هست و چون توجهمون روی این ها هست باعث میشه خیلی حال خوبی داشته باشیم و حس فوق العاده ای رو به فرد مقابل منتقل بکنیم، اما وقتی چند وقت میگذرد آروم آروم اون ویژگی های مثبت اون فرد دیگه در چشم ما نیست و برعکس ویژگی های بد اون فرد درشت تر میشه و اون هارو بیشتر میبنیم و توجهمون آروم آروم از ویژگی های مثبت برداشته میشه و روی ویژگی های منفی اون فرد قرار میگیره و این باعث میشه که حس بدی پیدا بکنیم و اون فرد مقابل هم احتمالا همینطور رفتار بکنه و آروم آروم فقط ویژگیهای منفی رو میبینیم 

به همین جهت آدمها بعد از یک مدت از همدیگر انتقاد میکنند و ایراد میگیرند. چرا این کار رو کردی؟ چرا اونطوری حرف زدی؟ چرا این لباس میپوشی ؟ چرا اینطوری غذا میخوری و ….

باعث میشه حس بدی رو نسبت به همدیگر داشته باشند و طبق قانون توجه تو به هر چیزی که توجه کنی اون ویژگی در زندگی تو گسترش پیدا میکند. و آروم آروم ویژگی های مثبت اون فرد میاد پایین و ویژگی های منفی در زندگی شما بیشتر می شود و باعث میشه ارتباط شما به یک ارتباط کاملا سرد و بی روح تبدیل بشود.

این اتفاقی که غالبا می افتد. یعنی در شروع کار ویژگی های منفی چسبیده به کف- صفر و ما نمی بینیمشون و اگر میبینیمون به شکل مطلوب خودمون میبینیمو ویژگی های مثبت این بالا میبینیم

هر چقدر که میگذرد چون این ویژگی ها برامون عادی شده و سعی نکردیم خودمون جذابیت بهش اضافه کنیم خودمون در مورد صحبت کنیم خودمون آگاهانه توجهمون رو روی اون قرار بدیم. آروم آورم ویژگی های مثبت ماد پایین و ویژگی های منفی میاد بالا و بعد یک مدت رابطه کاملا عادی میشه و بعد از یک مدت هم ممکنه چار مشکل شود.

خب حالا گذشته و نمی دونستم و این شکلی رفتار کردم چکار باید بکنم؟ باید سعی بکنم دوباره مثل روز های اول تمام توجه ام رو بزارم روی رفتار های درست فرد مقابلم

بشینم در یک دفتر شروع کنم به نوشتن ویژگی های مثبت همسر یا شریک عاطفی ام.

خیلی ها میکند که این هیچ ویژگی خوبی نداره فقط مشکل و بدبختی هست. نه این شکلی نیست هر آدمی هر فردی کلی ویژگی های خوب داره و ممکنه ویژگی های منفی و اشتباه از نظر شما هم داشته باشه و چون الان شما توجه تون تغییر کرده دیگه ویژگی های خوبش رو نمی بینید.

حالا باید آگاهانه و سعی کنید بگید چه رفتار های خوبی داره، مثلا منظم، احترام میزاره و …

و آروم آروم ویژگهای مثبتش رو بنویسید و بهش توجه بکنید و شکر گزاری کنید بابتش و بعد میبینید که این ویژگی های مثبتش میره بالا و ویژگی های منفی در حضور شما کمرنگ تر میشه.

یک سوال مهم بگید که خب من اینکار انجام میدم اون فرد مقابل که الان این قنون نمیدونه دوباره اون اشتباه رفتار میکنه و مشکل بیشتر میشه. 

یادت باشه که تو تغییرمیکنی در ۹۹% موارد اطرافیان تو هم تغییر میکنند وقتی که تو توجه ات روی ویژگی های مثبت اون هست به تو حس خوبی میده

چون تو احساس خوبی داری اتفاقی که می افتد این هست که رفتارهای از اون شخص میاد بیرون که دوباره به تو حس خوبی میده و چون تو خودت حس خوبی داری کارهایی انجام میدهی که فرد مقابل هم حس خوب رو از تو دریافت میکنه و اتفاقی که می افتد این هست که دو نفر توجه تون روی ویژگی های مثبت تون هست و نه تنها مثل روز اول بلکه بارها بهتر از اون هم اتفاق بیوفته. چیزی که در زندگی من داره به وجود میاد و هر چقدر توجه ات رو روی ویژگی های مثبتش بزاری ارتباط شما کاملا بهتر وعالی تر پیش خواهد رفت.

امیدوارم که این نکته رو رعایت کنید و این یکی از مشکلات عمده ای هست که در بین افراد وجود دارد.

دوستدار شما ایمان برجی


پیشنهاد ویژه

دوره معجون عشق – دوره ای که صفر تا ۱۰۰ قوانین موفقیت در روابط رو به شما آموزش میده و کمک میکنه رابط و ازدواج موفق، صمیمی و عاشقانه تجربه کنید.

مطمئنا روابط شما بعد از این دوره هیچ ارتباطی به گذشته نخواهد داشت.

در حال حاضر میتونید با ۹۰% تخفیف این دوره ارزشمند رو تهیه کنید

برای تهیه و اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید.

دوره معجون عشق

۱ دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • سلام استاد برجی
  نظرتون خیلی خوب بود ممنونم
  خواستم اضافه کنم که.. ما آدم ها برای موضوع مهمی مثل ازدواج باید دقت کنیم که از اول فرد مناسبی رو‌ انتخاب کنیم یعنی ویژگی های همسر دلخواه مون رو بنویسیم و‌ لیست رو تعدیل کنیم یعنی کسی باشه که بهمون بخوره بعد جذب ش کنیم و تو زندگی همسرداری هم بلد باشیم تا رابطه رو حفظ کنیم.‌ این باعث میشه که اگه اول رابطه پرفکته ولی بعد داغون میشه با تمرکز روی ویژگی‌ های مثبت شخص اون رابطه رو ترمیم کنیم، ویژگی‌هایی که قبلاً تعیین کنیم و نه لزوما ۱۰۰٪ ولی ۷۰-۸۰٪ هماهنگی رو با ما داره..
  ولی اگه از اول فرد نامناسبی رو‌ انتخاب کنیم درسته که با تمرکز روی مثبت ها میشه رابطه رو تا حدودی خوب کرد (چون این تمرکز باعث میشه که اگه اون شخص اگه آدم خوبی نباشه ولی حداقلرفتارش با ما خوب شه) ولی درصد بالایی نمیشه چون ویژگی‌های منفی ش و ناهماهنگی ش با ما از اول زیاد بوده و این باعث میشه ما اون کم هماهنگی رو ok کنیم و در نهایت تو زندگی همیشه احساس تهی بودن کنیم یا در بهترین حالت ش اون شخص از زندگی ما خارج میشه ‌و اونی که بالاترین هماهنگی رو داره وارد زندگی مون شه
  این رو هم در نظر داشته باشیم که خودمون با افکار و باورهامون این شرایط رو به زندگی مون دعوت کردیم پس اگه می‌خوایم جهان مون تغییر کنه اول خودمون باید عوض شیم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.